Тестувальники: Переваги Та Недоліки Професії

Часто великі компанії беруть джуніор зі знанням англійської, відмовляючи кандидатам з великим досвідом, але без знання мови. Якби ми говорили про медицину, то QA займалися б профілактикою, а тестувальники – діагностикою. Але так склалося, що ці дві різні професії стали синонімами. Навіть в тест-плани для іноземних замовників тестувальників записують як QA Engineers. Комп’ютерна Академія IT STEP – повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

плюси та мінуси професії QA Engineer

В описі часто треба надати максимум інформації про дефект та чому саме він виникає. Згадайте, скільки разів ви крутили в руці зарядний пристрій від смартфону, намагаючись зрозуміти, чому той не заряджається, а потім раптом починає працювати. Кожна нова співбесіда — це додатковий досвід.

Текст, Який Буде Надіслано Нашим Редакторам:

Я охоче навідувався до місцевого радіогуртка, збирав різної складності прилади і в 10 років вивчив частину програми 8–9 класу з фізики. Робота тестувальника ПЗ — складна і кропітка. Часом цей фахівець досліджує продукт на всіх стадіях його розробки. QA інженер може вирости до техліда, тестліда, тімліда, QA Manager. Можна трохи змістити фокус з тестування і стати продакт оунером, скрам-майстром чи розвиватися більше в технічному напрямку та безпосередньо розробці й стати девелопером.

плюси та мінуси професії QA Engineer

До завдань цього фахівця входить самостійна розробка автоматичних скриптів, які здійснюють більшу частину процесів тестування без втручання людини. Зазвичай цю професію опановують програмісти, отримуючи додаткову освіту. Багато хто вважає, що QA Engineer – це недостатньо серйозна професія, оскільки в університетах немає такого напрямку. Насправді, у людини зі спеціалізацією QA Engineer існує великий вибір вакансій, а також можливість підвищення по кар ‘єрних сходах. Також необхідне вміння дивитися на продукт з точки зору кінцевого користувача.

Скільки Отримує Тестувальник

Якщо ми кажемо про людей з гуманітарною освітою, то їм буває складно вже під час співбесіди зробити маленьке завдання на перевірку розуміння технік створення тестів. Іноді трапляється розрахунок відсоткової ставки чи сторін трикутника відповідно до його типу. Складно не від того, що вони не розуміють технік, а просто тому, що забули, які трикутники є і як ту ставку рахувати.

  • «Зараз часто компанії об’єднують всі ці обов’язки в одному фахівці — QA.
  • Друг, для якого я тестував сайт, постійно запускає стартапи, тож я повернувся до нього з питанням, чи не знайдеться для мене роботи.
  • А також відношення у багатьох (не у всіх) компаніях до тестувальників буде гірше, ніж до девелоперів.
  • Але з часом та досвідом стає легше, адже формується звичка мислити саме так.

Щоб стати QA Engineer і отримати роботу, необхідно вивчити основні мови програмування, а також розбиратися в конструкції баз даних. Важливо отримати загальне уявлення про етапи розробки програмного забезпечення, однак основний акцент зробити на тестуванні. Виконує роботу, яка залежить від діяльності попереднього фахівця. Орієнтуючись на виставлені вимоги, даний працівник створює алгоритми, а також схеми для подальшого тестування продуктів. Тестування – це один з етапів забезпечення та контролю якості.

Електроплита Промислова: Типи, Характеристики, Поради З Вибору

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі. Як я й казала, для входу в професію необхідні певні exhausting skills. Їх може дати технічна освіта, котра дає хороший старт у професії попри те, що не є обов’язковою. Або самоосвіта — за умови, що ви маєте для неї достатньо часу, бажання та мотивації. Після кількох років на одній позиції в компанії мені стало цікаво спробувати себе в девелопменті.

плюси та мінуси професії QA Engineer

Вони дають глибокі та фундаментальні знання, але для початку достатньо буде й поверхневих. Важливо побудувати в себе в голові велику картинку того, як відбувається розробка та тестування, а вже потім заповнювати пробіли та заглиблюватись. При цьому очікування від продукту у замовника та кінцевих користувачів можуть різнитись, що є додатковим викликом. Чи є переваги у світчерів перед тими, хто має профільну освіту й від початку був націлений на кар’єру QA? Часом ті, хто має профільну освіту, просідають у soft abilities. До прикладу, у вмінні комунікувати й ладнати з людьми.

Миорский М’ясокомбінат І Його Продукція

Мене зацікавило те, чим вони займаються, як саме працюють з різними застосунками, як ці застосунки взагалі можна протестувати… Хоча раніше я не замислювалася над такими речами, тут мене раптом захопило. Тому я почала розпитувати, що треба вчити, в якому напрямку рухатись, а згодом — https://wizardsdev.com/ записалася на курси QA. Підсумовуючи, скажу, що, на жаль, у світчерів буде менше шансів, ніж у людей з профільною освітою і досвідом, за будь-яких умов. Мені ця мова здалася дуже дружньою як для новачка. Памʼятаю, як зачитував куплену на стипендію товстенну книжку…

Виявивши помилки, потрібно вміло пояснювати,  обговорювати їх із членами команди та впевнено відстоювати свою думку, при цьому підтримуючи хороші стосунки. QA Engineer можуть не тільки аналізувати ПЗ, вже створене програмістом, на наявність помилок і недоробок, але і вносити власні коригування. До завдань цих фахівців входить не тільки знання всіх процесів, які здійснюють програмісти. Але і розуміння системного підходу в розробці. Рівень кваліфікаційних вимог не завжди обмежується стандартним набором, тому в деяких випадках потрібні більш широкі знання, ніж у технічного фахівця одного профілю.

Кожен QA в незалежності від грейду повинен вміти писати автотести та налаштовувати автоматичний запуск тестів на CI/CD. А ще баги в контейнерах фіксити на проді поки деви у відпустці. «Оскільки в команді зазвичай більше розробників, вони часом забувають про QA і те, що завдання ще потрібно тестувати. Тож можуть набрати завдань відповідно до власного capability middle qa engineer.

Доменні знання при переході між роботами потрібно здобувати кожному спеціалісту. Блокчейн консенсуси без технічної бази наврядчи нормально напишеш. Як і софт для трейдингу, як і складні медичні чи фізичні обчислення. З іншого боку для доменних знань є спеціалісти, які в цьому розбираються краще. Вони або самі створюють документацію чи джира сторі, або є джерелом знань.

плюси та мінуси професії QA Engineer

У підсумку я влаштувалася QA automation engineer у компанію SimCorp, де працюю вже повних eight років. Деякі висловлюють думку, що QA Engineer не настільки кваліфікований, як програміст. Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби. Спробуємо розібратись в деталях на прикладі великої компанії. Ще одна важлива вертикаль — SQL, починаючи від вебпроєктів і завершуючи банальним збором логів. Розуміння баз даних і вміння витягнути інформацію з них потрібне і важливе.

Comments are closed.